Gdzie kupić nazwę domeny

Jeśli szukasz taniej, jednorazowej inwestycji, aby zwiększyć swoją obecność w Internecie i przenieść swoją firmę na wyższy poziom, możesz rozważyć zakup jednej z wielu wygasłych nazw domen, które są obecnie dostępne na rynku. Wygasłe nazwy domen (nazywane również zapasowymi domenami lub wygasłymi wykazami) to domeny, które zostały umieszczone w domenie publicznej, ale nie są już dostępne do sprzedaży przez właściciela. Są one zazwyczaj oferowane po bardzo niskich cenach, więc możesz kupić dowolną nazwę domeny. Problem polega na tym, że nie ma gwarancji, że nazwa domeny będzie nadal dostępna po jej zakupie. Być może będziesz musiał mieć oko na wygasłe nazwy domen, aby znaleźć taką, która jest nadal objęta umową z rejestratorem.

Większość nazw domen jest sprzedawana za pośrednictwem rejestratora, który jest firmą, która rejestruje nazwy i przechowuje informacje o nazwach domen w swojej bazie danych. Bardzo ważne jest, aby rejestrator, który sprzedał nazwę domeny, był w stanie odebrać wszystkie płatności ze sprzedaży. Firmy te zazwyczaj współpracują z wieloma różnymi dostawcami usług hostingowych i często zdarza się, że otrzymują wiele ofert dla tej samej nazwy domeny od różnych dostawców usług hostingowych. Dostawca usług hostingowych, któremu przypisano nazwę domeny, zostanie wymieniony na wykresach rekordów rejestratora. Im większy ruch nazwa domeny pochodzi od odwiedzających, tym wyższa pozycja w rankingu dostawcy usług hostingowych. Oznacza to, że gdy ktoś wyszukuje konkretnego dostawcę usług hostingowych, najpierw przeszukiwana jest jego nazwa domeny.

Używanie Whois do przeglądania nazw domen ma kilka zalet.

Najbardziej oczywistą zaletą jest to, że jest bezpłatny i każdy może uzyskać do niego dostęp. Każdy może poprosić o rekord Whois, niezależnie od tego, czy jest to nowa nazwa domeny, czy nazwa domeny, która wygasła. Decydent (który jest osobą, której przypisano nazwę domeny) może zobaczyć rekord Whois i podjąć świadomą decyzję, czy należy zarejestrować nazwę domeny, czy nie.

Jeśli myślisz o rejestracji nazw domen, rozważ skorzystanie z Whois, aby dowiedzieć się, kto jeszcze prosi o dane Whois. Whois to jeden z najlepszych sposobów, aby dowiedzieć się, kto zarejestrował nazwę domeny i w jakim celu. Kiedy patrzysz na fora kupna / sprzedaży domen, zawsze ważne jest zadawanie pytań o Whois i kto jeszcze korzysta z Whois. Informacje te często mogą pomóc w uniknięciu kupowania nazwy domeny, której będziesz żałować.

Jedną rzeczą, z której wiele osób nie zdaje sobie sprawy, patrząc na sprzedawców nazw domen, jest to, że nazwy domen to znacznie więcej niż tylko Whois. Nazwy domen są w rzeczywistości słowami kluczowymi, które mogą identyfikować witryny w Internecie. Chociaż Whois jest głównym składnikiem wyszukiwania domeny, informuje o tym tylko rejestrującego. Musisz iść dalej, aby znaleźć fizyczny adres właściciela domeny. To tam dowiesz się o ukrytych informacjach o właścicielu, takich jak adres fizyczny, numer telefonu, adres e-mail i inne dane kontaktowe.

Wiele osób popełnia błąd myśląc, że mogą uzyskać informacje Whois od sprzedawców domen. Niestety większość witryn Whois nie udostępnia tego rodzaju informacji. Ujawniają informacje Whois tylko dostawcom usług hostingowych, takim jak Bluehost, Godaddy i Hostgator. W przeszłości Whois był jedną z głównych metod wyszukiwania nazw domen. Teraz są jednak lepsze sposoby na uzyskanie szczegółów Whois.

Jeśli szukasz nazwy domeny do celów biznesowych lub osobistych, pomyśl o zakupie od profesjonalnego usługodawcy hostingowego. Jest wiele osób, które rejestrują nazwy domen wyłącznie z zamiarem sprzedania ich komuś, kto przyniesie im zysk. Są to tzw. „Marketingowcy stowarzyszeni”.

Przykładem firmy specjalizującej się w sprzedaży nazw domen byłby Bluehost, który oferuje wiele różnych pakietów hostingowych. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ich różnych pakietów. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca, możesz rozważyć zakup domeny od międzynarodowego dostawcy nazw domen, takiego jak GoDaddy. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego typu dostawców, zapoznaj się z poniższymi linkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *